The Creative Classroom: Tools and Tips for Language Teachers

The Creative Classroom: Tools and Tips for Language Teachers

28 kwietnia, 2022 0 przez admin

Kurs został stworzony z myślą o lektorach języka angielskiego oraz lektorach innych języków obcych, którzy chcą wprowadzić do swoich klas bardziej kreatywne metody nauczania języków oraz dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi lektorami języków obcych z całej Europy.

Uczestnicy wykorzystywali komunikatywne nauczanie języka (CLT), uczenie się oparte na zadaniach, zintegrowane uczenie się języka z treścią (CLIL) oraz autentyczne materiały integrujące wszystkie cztery umiejętności (czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie) w kreatywny sposób.

W trakcie swojej mobilności nauczyciel języka angielskiego i kierownik szkolenia praktycznego Paulina Bujałkowska nauczyła się prowadzić zajęcia metodą projektową; poznała sposoby wykorzystania materiałów autentycznych, innych niż te stosowane dotychczas. Do wykorzystanych materiałów, technik, pomocy należały artykuły metodyczne, metodyczne filmy wideo, zwiastuny filmowe jako materiał autentyczny do przeprowadzanych zajęć; teksty piosenek, jako materiał autentyczny do przeprowadzanych zajęć. Wśród elementów kulturowych należały wideo z lekcji prowadzonych w zagranicznych szkołach, odwołania do Florencji i Włoch w materiałach autentycznych, w przykładowych ćwiczeniach; poznanie nauczycieli innych szkół, zapoznanie z prezentacjami przez nich przygotowanymi.

.

Uczestniczka kursu: Paulina Bujałkowska

Miejsce kursu: Europass Teacher Academy – Florencja, Włochy