Panie Grażyna Czechowicz i Agnieszka Matuszyńska po kursie w Barcelonie!

Panie Grażyna Czechowicz i Agnieszka Matuszyńska po kursie w Barcelonie!

25 października, 2019 0 przez admin

Rozwinęłam umiejętność pracy w grupie, integrowania się z innymi narodowościami, rozwinęłam kreatywnośc i twórczość oraz zarządzanie stresem. Poznałam techniki wspierające Midfullness – zarządzanie uważnością” – to treści i zdolności wyniesione przez panią pedagog, nauczyciela języka angielskiego Grażynę Czechowicz, która wraz z panią Agnieszką Matuszyńską – nauczyciela języka angielskiego właśnie wróciły z dwutygodniowego szkolenia dla nauczycieli w Barcelonie.

Agnieszka Matuszyńska, z kolei przyznaje: „Poznałam termin Uważność w edukacji – w trakcie kursu zostały omówione techniki, m.in. Creativity mindfulness (uważna twórczość) – miałam okazję rozwinąć wiedzę na ten temat w trakcie ćwiczeń praktycznych. Na kursie została omówiona teoria „The wheel of awareness” (Koło uważności) i „Body i walking mindfulness” (uważność ciała i uważne chodzenie) w trakcie ćwiczeń praktycznych na powietrzu”. Obie panie wzięły udział w prezentacjach, wykładach, ćwiczeniach praktycznych, w trakcie których poznawały techniki oddechowe, ćwiczenia relaksacyjne, techniki rozwijania mindfulness i medytację, a wszystko to z myślą o stosowaniu tych technik w trakcie pracy z młodzieżą. Wkrótce pozostali nauczyciele naszej szkoły będą mieli okazję poznać te techniki w trakcie zapowiedzianych warsztatów.

Oprócz ciekawych zagadnień kursu dla nauczycieli organizowanych przez Europass Teacher Academy z Włoch, była okazja do poznania kultury i dorobku Barcelony z jej specyfiką i odmiennością narodową Katalonii. Uczestniczki wyjazdu miały okazję zwiedzić: dzielnicę gotycką z katedrą i kościołem Św. Marii, muzeum historii Katalonii, Park Ciutadella, Sagrada Familia, stadion Camp Nou, wzgórza Montjuïc, a także wiąć udział w pokazie magicznej fontanny.